Total Pageviews

Wednesday, May 13, 2009

Sartré, Pariis...

Käisime mai alguses neljakesi Prantsusmaal.
Tegelikult pool selle reisi elamustest ning suurem osa vaimsest pagasist kuulub pigem pigem teemasse Sartré.
Olime Sartrés kolm päeva. Tõeline palverännak - käisime vähemalt kolm korda päevas Sartré Notre Dame katedraalis mediteerimas, vahepeal linnakeses jalutamas ning lisaks aeg-ajalt4+4 km matkad linnaäärsesse marketikvartalisse. Neil on nimelt kõik tõelised toidu-, rõiva- jm. asiselt võetavad poed koondatud linnaservadesse, kus käiakse põhiliselt transpordiga, mitte jala nagu meie.

Aga see-eest kujunes sammustik aukartustäratavaks - keskmiselt 16-17 tuhat minu sammu (nii 80 cm pikkuseid). Pariisis õnnestus ühel päeval koguda koguni 26 tuhat. Nii et lisaks vaimupuhastamisele saime tõsist kehakosutust - vorm paranes märgatavalt. Alates kolmandast päevast enam õhtul selg tunda ei andnud, riided muutusid lahedaks, kõhulihased siledamaks ja olemine kergemaks (minul see kaunidus küll kaalunumbrites otseselt ei avaldunud, vaid -1kg., aga see polnud ka eesmärk... tunne sai priima). Õhtuti küll jalad ei olnud nagu päris omad, aga hommikuks tulid nad ikka ja jälle tagasi, et uut rändu alustada... Peaks siinmail seda kõnnipraktikat kindlasti jätkama, seda enam, et vaatamist oleks kodumail küll ja küll.

Inimesed on Prantsusmaal lahked ka siis, kui sa keelt ei oska - seda juhul, kui oled ise lahke, emotsionaalne ja avatud. Inimesed juhatavad lahkelt teed ja räägivad endast. Kelnerid kohvikutes esinevad sulle otsekui artistid laval ja puistavad vaimukusi, nalju ja meelitusi.

Aga loomult võivad nad olla ikka üliemotsionaalsed. Seda kogesime ehedalt, kui meie vastasmajast otsustas öö varjus jäädavalt lahkuda üks (vits abielu)mees. Tema tilluke noorik lõi tänaval sellist lamenti, et algul mõtlesime: tegu on karmi vägistamisega. Esimesel korral, nii 4 paiku ei viitsinud voodist välja ronida, sest rahustavad hääled kinnitasid: asi on siiski kontrolli all. No ja siis kordus sama lugu mõne aja tagant. Kuni üks mu kaaslasi vastu hommikut enam vastu ei pidanud ja aknast nägi: noor neiu materdas hirmsa kisa ja sõnavalingu saatel seljakotiga noormeest, üritades teda kinni hoida. Neiul oli hiigeljõud - virutas poisi lõpuks pikali ja siis nad seal rüselesid. Karjus ainult naine, mehe hääl tundus kogu selle hulluse juures suht rahulik. Naabrid oli ilmselt kisast juba tüdinud ja enam ei sekkunud. Sealkandis pidigi asi nii käima, et kogu kvartalile teatatakse valjuhäälselt, kui peres on ootamatuid muutusi toimumas. Et ehk hakkab mehel häbi ja ei lähe ära. Poiss pääses vastu hommikut ikka minema.
No rääkimata sellest, et kogu öö kihutasid linna mööda summutita uunikum ja hulk mootorrattaid. Mootorrattad on neil ülipopid - Pariis oli neid paksult täis. Kõik sõidavad. Mugav ju. Tegelikult oli ka autosid palju ja laenujalgrattaid jagus ka. Neid pakuti ka turistidele terveks päevaks.

CHARTRESI KATEDRAALI ÜLISTUSEKS
Koht oli võimas! Kirjade järgi ühe tugevaima energiaga katedraal Prantsusmaal.
Lisan siinkohal pisut väljavõtteid Blanche Merzi raamatust (pealkirja ei tea hetkel):
Läänes on religioossete paikade all (nagu ka Cartresis) kõikjal maa-alune vesi, allegooriline suur madu - tiivuline lohe. Chartresis mängivad kristluse ja gooti arhitektuuri seas peitusmägu keltide ja druiidide vanad sümbolid. Chartres on jõupunkt, kõige tähelepanuväärsem Prantsusmaa ja isegi kõikide katedraalide seas, v.a. Santiago de Compostela.
Kristuse kujutist ei ole siin näha - elav vaim on see, keda inimene kummardab. Paljas rist ilma kehata toonitab igavest suhet Taeva ja Maa vahel. Vertikaalsus ülendab, horisontaalne osa määrab kvantiteedi ja tasapinna. Meenutagem sõnu: "Esmalt otsige jumalariiki." (Matt. 6:33) ja alles siis tuleb horisontaalne - inimene väljasirutatud kätega. Rist avaldub siin katedraali põhikujus.
Chartresi on kogu aeg peetud jõukohaks, kus inimesed tunnevad energeetilisi muutusi, isegi mitteusklikud. See katedraal on iseseisev kivist olemusvorm, mis käitub nagu füüsiline keha - see on materiaalne toetus koha eeterlikule olemusele. Kogu tervikut toidavad kaka impulssi, üks on kohajõud ja teine kosmiline impulss, mis on ehitajate poolt osavalt kinni püütud.

Koori väliskülje ja toolide vahelise osa neutraalsus tuleneb värvilisest klaasist akende mõjust. Läbi klaasi filtreeruvad kosmilised kiired tekitavad lainepikkuse, mis on kooskõlas inimrakkudega. Maa-aluse veevoolu sümboliks on Chartresis tiivuline lohe. Veekanalid on paigutatud koori keskmesse nii, et alt tõuseks toetav mõju (ristumispunktides oleks raske keskenduda). Kaguportaalil tõuseb kummaltki küljelt üles lendlohe, kuid Kristuse energia ei lase neil ristuda. Teadjatest ehitajad rõhutasid sellega vaimse energia võimet neutraliseerida serpentide ristumist ehk kosmiliste/maiste energiate mõju.

Filosoofia on ühendatud matemaatikaga, need suured arhitektid ei pilganud ei alkeemiat, astroloogiat ega ühtki kividega seotud teadust. Kooriala on isenensest terve väike kaitstud maailm. H-võrgustik on paigutatud nii, et koor on neist täiesti vaba, jooned koonduvad välisäärel ja mööduvad toolide tagant. Senini ei ole saavutatud seda, mida võimaldas omal ajal alkeemia tundmine, me saame ainult imetleda Chartresi klaasmaalingutega aknaid. Klaasmaalingute mineraalidel on neutraliseeriv toime, nende võnkesageduse modulatsioon on määratav gigahertzides. Värvidel on täiendav osa, aknad kujundati nii, et vähendati heledaid, helendavaid osi, et mitte kahjustada initsiatsiooni.

Samas, tänu võhiklikule restaureerimisele liiguvad agressiivse mõjuga veejooned tänapäeval otse üle koori kahe toolirea. Kaks värvilist vitraaźi asendati 18. sajandil suurte selgete akendega piiskop Bridani korraldusel 1770.a., ilmselt selleks, et lojaalsed saaks teda kiita täies valguses. Igal juhul oli selline akende vahetus lihtsalt kuritegu, pühade ehitiste ümberkujundamisega tuleb olla ettevaatlik, sest neis on peidus Tarkus!

Koori keskel koonduvad 14 veesoont, seal tekkiv lainetav vertikaalne jõujoon kutsub inimeses esile kaalutuse tunde. Aesculapius: "Paralleelsete joonte mõju asub nende vahel." Selles lauses peitubki vertiaalse mõju põhjus.

Altaritki on praeguseks nihutatud, vanas kohas registreeris biomeeter 11000 vibratsiooniühikut. Püha koha jõupunkti tõstab maa-aluse jõe (mida toidavad 14 kanalit) silmus. Erakordse aistingu saab inimene ainuüksi sellest, kui seisab punktis, kus H võrgustiku horisontaallaine liigub solar plexuse tasandi ja tõstetud käte vahel. Põranda tasandi mõju kaob. Seetõttu on ainult seistes võimalik tunda ülendust, mida võiks võrrelda mäetippu tõusmise tundega.

Üks maa-alune kanaliharu hragneb lehvikuna katedraali alla ja varustab veega kaevu st.-Fortis. Seal moodutavad kaks veevoolu ühtinult jõupunkti. "Forte" tähendab jõudu või võimet. Sealsel veel olevatki ravitoime, sama vett kasutatakse ka kõikidel sissejuhtavatel rituaalidel.

NEITSI MAARJA PIILAR 15.sajandist on olnud müsteeriumiks nii praegu kui minevikus, sest ta annab ja võtab vastavalt oma suvale.
Piiratud alas Neitsi Maarja ees on kõrge intensiivus - 9000 ühikut, mis mõjutab tugevalt füsioloogiat. Georütmogramm on seal samuti ümbritsevast põrandast erinev. Sellist intensiivsust ei pruugi kõik inimesed hästi taluda, nad tunnevad ebamäärast ärevust ja närvilisust.
Alale eemalt lähenedes võib mõni tunda värinaid, teine lihtsalt lahkub, lapsed tahavad põgeneda ja karjuvad. Siin on vibratsioon eriti madal, alla 1000 ühiku, mis on võrreldav surmapunktiga või kiirgusega värviteleri ees. Seal tumedas vahekäigus kaua viibimine võib olla tervisele ohtlik, tuleb minna edasi või lahkuda.

Chartres´i 14 veesoont sümboliseerivad seitset tuvi ümber Musta Neitsi Maarja, igal tuvil on kaks nokka (2x7=14). Seda Neitsi Maarjat tuntakse veel kui "Notre Dame of Benefeath-the Earth" (Maa-alune Jumalaema), samuti "druiidide neitsina". Neitsi on tehtud Arafati mustast kivist. Tema värv ei ole tegelikult must, see on selles kohas avalduva jõu mõju. Kui asetada kivi heasse kohta, siis avalduvad kivis polaarsused, nt. kujuneb nii Isise must kivi ("Is" tähendab "püha"). Seega lrifub igas pühas paigas must neitsi ja see on alati seoses maa-aluste vete mõjudega.

UINUV LABÜRINT
Labürindi läbimõõt on pisut üle 12 m ja raja pikkus üle 200 m. Labürint on laotud hallikasvalgetest ja rohekasmustadest kividest. Keskel on valge kivi - patarei, mida laadib Maa-Universumi vool. Seal on olemise olemus, mis taastab kaotsiläinud ühtsust.
Keskpunkti jõudmine on sissejuhatava, muutust algatava teekonna lõpp, keelatud neile, kellele see ei ole määratud. See sümboliseerib ja omal kombel asendab palverännakut Pühale Maale. Kõndida soovitatakse võimaluse korral paljajalu või sokkis, sest jalanõud varjavad osa energiast. Vanadel aegadel läbiti labürint põlvili.
On veel teinegi kontseptsioon, et labürint on meie aju sümboolne prototüüp. Keskel on inimene ümbritsetud kuuest poolringjast sagarast, kus ringlevad eksitavad mõtted.
Kogu labürindi ümber oli vibratsioon 6500 ühikut, alates sellesse sisenemeist tõuseb vibratsioon 8000 ühikuni, mis mõjub tasakaalustavalt. Aasade sees, kus kohalik maa magnetväli kiirendab inimese samme, on vibratsioonitase 13500 ühikut. Viimasel sammul enne keskpunkti kukub energia järsku 2000-le, mis nõrgestab põlvi. Kuid me teame, kuidas laskuda, alanduda mõistav isa ees, et siis rõõmust hüpata... Labürindi keskmes on üllatus, haripunkt: 18000 ühikut, mis vastab vaaraode initsiatsiooni tasemele!

CHARTRES´I ÜMBRUS
Ajaloolane Froissart´i põhjal piiras 1360.aastal Chartresi linna Edward III. Laager asus umbes 5 km Bretignyst, kust paistab kaks katedraali tornitippu. Ühel hommikul peale rünnakukäsku
algas ootamatult "suurte kivide" rahesadu, mis tappis inimesi ja hobuseid. Hirmutatud kuningas tõstis käed katedraali tornide poole, palub Jumalaema teha lõpp sellele hävingule, tõotades vastutasuks rahu Prantsusmaaga. Ja ime sündiski, rajutrom lõppes.
Paika uurides selgus, et ühes kohas ristuvad eri sügavustel kaks maa-alust jõge. Üks neist läheb Chartresi katedraali alt läbi ja selle jõe suund ühtib magnetvälja suunaga. Välk lööb tavaliselt veesoonte ristidesse. Kui vertikaalne vahe kahe maa-aluse veesoone vahel suureneb, siis magentväli tugevneb, luues piksele sobiva märklaua. Sarnast gefüüsikalist fenomeni on täheldatud maanteedel kohtades, kus juhtuvad pidevalt avariid. Seda kinnitavad arvukad uurimused.
Sõjaväelaagri asupaigas võis olla eesoodumus välgutabamusele. Kuninga kaks taeva poole tõstetud kätt võisid töötada kui transmitterid ja luua võnkevälja. Seda teeme tänapäevalgi, kuid kasutades lihtsalt teist liiki vastuvõtuantenne.

Põhja-Ameerika indiaanlaste traditsioonis moodustub orkaan kolme elemendi salasepitsusest Maa vastu, need on õhk, tuli ja vesi.
Arvukates legendides mainitakse kosmiliste energiate ohjeldamatust, mis on tingitud elementide vastuhakust. Meteoroloogia ja mütoloogia peaksid olema head partnerid.

Uurijad on kui uskmatud Toomased, kes osutavad oma skeptitsismiga teenet ühiskonnale, mis täis fanaatikuid. On teada, et teatud peeni tehnikaid lainete emissiooni alal ei kasutata sugugi alati inimkonna heaks. Samas teatud tehnikaid ja teadmisi ei kasuta ka teadjad targad kõrgematel tasanditel ja mitte asjata. Samas jäävad ikkagi toimima inimese intuitiivsed võimed ja tajud.

No comments:

Post a Comment