Elame ravimitest küllastunud maailmas ja allopaatilise meditsiini mudeli kohaselt on põhirõhk sümptomite leevendamisel, mitte probleemide ennetamisel. Kiire otsetee tableti näol lubab meil jätkata ebatervislike harjumuste ja elustiiliga. Lihtne on süüdistada arste, meditsiinilisi institutsioone ja tervisekindlustuse süsteemi, kuid ebamugav tõde on see, et vastutus on tegelikult ainult meil endil.
Kui sa oled pikaajaline ravimitarvitaja, siis tasub kaaluda konsultatsiooni spetsialistilt, kes oskab aidata järkjärgulist ravimist loobumist ning selle loodusliku asendaja kasutuselevõtmist.
Meditsiiniline ülereageerimine, ravimite üle- ning kuritarvitamine ja ägedad vastureaktsioonid ravimitele on saanud USA-s peamiseks surma põhjustajaks. Ning aina rohkem inimesi kannatab aina pikemalt valu käes ning üldine eluea pikenemine on kaasa toonud üldise elukvaliteedi languse.
USA andmetel kirjutatakse kõige tihemini välja valuvaigisteid, kolestrooli ja vererõhku alandavaid ning kilpäärme ainevahetust mõjutavaid ravimeid, antatsiide (maohappesust alandavad ained), psühhoosiravimeid, diabeedi kulgu mõjutavaid ravimeid ning antibiootikume.
Kuid pöörates tähelepanu oma dieedile ning lisades sinna looduslikke ravimeid, on võimalik ajapikku farmaatsitööstuse toodangust sõltumatuks saada.
1. Hüdrokodoon või atsetaminofeen – valuvaigistid
Üle maailma kõige tihedamini väljakirjutatud ravimid. Mõned arstid kirjutavad neid välja nagu kommi. Need toimeained on suukaudsetes ravimites ning toimivad narkootiliselt ning analgeetiliselt ehk valuvaigistavalt. Lagundatakse maksas hulgaks erinevateks ainevahetussaadusteks. Nende kõrvalnähtudena on nimetatud hingamisraskusi, südame rütmihäireid ja maksakahjustusi.
Looduslikud toidud, mil võib olla valuvaigistav toime: ingver, kurkum, aia- ja metsamarjad, Cayenne’i pipar, seller ja selleriseemned, kirsid, tumerohelised köögiviljad, Kreeka pähklid.
2. Statiinid – kolestrooli alandavates ravimites
Statiinid moodustavad umbes 15% väljakirjutatud ravimitest, kuigi puudub piisav teaduslik tõestus teooriale, et LDL-kolesterooli alandamine vähendab südamehaiguste riski. Samas on avaldatud uurimus, kus on statiine seostatud 48% suurema II tüübi diabeedi esinemisega ning avaldatud arvamust, et need võivad olla ka vähki tekitava toimega. Statiinide kõrvalnähtudena on nimetatud patoloogilist lihaskoe vähenemist, neerupuudulikkust, diabeeti, vähki, südame-veresoonkonna haigusi, suguhormoonide talitluse häiret ja surma.
Looduslikud toidud, millel võib olla kolesterooli alandav toime: pähklid, spinat, õunad, kurkum, jõhvikad, tomatid, roheline tee, rasvane kala, oad, lutsern, paprika, küüslauk, lambalääts, lagritsajuur, viirpuumarjad.
3. Lisinopriil ja amlodipiini – vererõhu langetamiseks
Neid toimeaineid sisaldavaid ravimeid kasutatakse kõrgvererõhktõve, südamepuudulikkuse ja stenokardia ehk rinnaangiini raviks ning südameinfarkti ennetamiseks. See toimib kaltsiumi ainevahetuse mõjutamise kaudu südamelihases. Kõrvalnähtudena on nimetatud vähki, verepildi muutusi, günekomastiat ehk rinnakoe arenemist meestel, impotentsust, depressiooni, tahhükardiat, igemete suurenemist, maksapõletikku, vere kõrgenenud glükoositaset ja hepatiiti.
Looduslikud toidud, millel võib olla vererõhku langetav toime: kõik C-vitamiinirikkad toidud (tšillipiprad, guaavid, paprika, tüümian, petersell, tumerohelised lehtköögiviljad, brokoli), magneesiumirikkad toidud (šokolaad, rohelised lehtköögiviljad, parapähklid, mandlid, india pähklid, kõrvitsaseemned, seedriseemned) ja kaaliumirikkad toidud (seened, banaanid, rohelised lehtköögiviljad, maguskartulid, apelsinid ja datlid). Samuti on väga head vererõhu alandajad kookospiim ja kookosrasv.
4. Levotüroksiin – kilpnäärme alatalitluse raviks
See on kilpnäärmehormooni türoksiini sünteetiline vorm. Sarnane ravim dekstrotüroksiin oli varem kasutusel kõrgenenud vererõhu ravimina, kuid võeti kasutuselt ära kõrvalnähtude tõttu. See toimib tavapäraselt esineva türoksiini asendamise kaudu, mis põhimõtteliselt peatab täielikult normaalse hormooniproduktsiooni kilpnäärmes. Pikaajaline türeotropiini ehk kilpnääret stimuleeriva hormooni allasurumine põhjustab kardioloogilisi kõrvalnähtusid ning osteoporoosi. Võib põhjustada ka vere glükoositaseme tõusu, südamepuudulikkust, koomat ning neerupealiste funktsiooni häiret. Sünteetilise türoksiini tarbimine mõjutab joodi ainevahetust kogu kehas.
Looduslikud toidud, mis võivad normaliseerida kilpnäärme tööd: kõik looduslikult joodi sisaldavad toidud nagu merevetikad, redised, petersell, kala, meretoidud, munad, banaanid, jõhvikad, Himaalaja kristallsool. Samuti mõjutab kilpnäärmehormoonide tööd vase, raua, seleeniumi ja tsingi hulk kehas ning piisav kehaline koormus.
5. Omeprasool, esomeprasool – antatsiidne ehk maohappesust vähendav ravim
Kasutatakse reflukshaiguse ja mao ning kaksteistsõrmiksoole haavandite raviks. See vähendab maohappe tootmist ning imendudes peensooles, häirib normaalset seedimist. Kõrvalnähtudena on nimetatud südame rütmihäireid, maohaavandeid, kõrgenenud vererõhku, günekomastiat, ärritunud soole sündroomi, keele limaskesta atroofiat, maksakahjustust, lihasnõrkust, silmapõletikku, tihenenud urineerimistarvidust, munandite valu ning aneemiat.
Looduslikud toidud, millel võib olla maohappesust normaliseeriv toime: greibid, probiootikumid, brokoli idud, manuka mesi, mastiha puu vaik, hariliku altee tõmmis, aaloe vera mahl, sooda.
6. Asitromütsiin ja amoksilliin – laia toimespektriga antibiootikumid
Asitromütsiin on üks maailma paremini müüdud antibiootikume, see on tuletatud teisest laialt levinud antibiootikumist erütromütsiinist. Amoksilliin on tavaliselt esimene eelistus lastele väljakirjutatavatest antibiootikumidest. Need härivad bakterite rakukesta loomist, kuid teevad seda nii kahjulike kui ka kasulike bakterite puhul ning selle kaudu häirib normaalset seedimist. Kõrvalnähtudena on nimetatud maksapõletikku, soolestiku sisepinna põletikku ja hävimist, kasulike bakterite hävimist soolestikus, jämesoole põletikku, allergilisi reaktsioone, ülekaalulisust ja resistentsust antibiootikumidele.
Looduslikud antibiootikumid: päike (D-vitamiin), küüslauk, kookosõli, kurkum, nikotiinamiid ehk vitamiin B3 rikkad toidud nagu lõhe, sardiinid ja pähklid, manuka mesi, oliivilehe ekstrakt, roheline tee, pau D’arco tee, roosivesi, mürr, viinamarjaseemneekstrakt, puneõli ja probiootikumid.
7. Metformiin – II tüübi diabeedi ravim
See on II tüübi diabeedi ravis eelistatud ravim. Maksa glükoosiproduktsiooni allasurumise kaudu muudab see insuliini ainevahetust, mis omakorda mõjutab glükoosi ja rasvade ainevahetust terves kehas. Kõrvalnähtudena toob kaasa piimhappe kuhjumise kehas, maksa- ja neerufunktsiooni häirumise, häirib hormonaalset tasakaalu ning vitamiin B12 imendumist kehas. Võib põhjustada põievähki ja südamepuudulikkust. Diabeediravimite olulisim kõrvaltoime on see, et nad mõjutavad pankrease toimimise kaudu paljude hormoonide ainevahetust kehas, mis toob kaasa uued probleemid, millest ei ole võimalik vabaneda ilma ravimist loobumata.
Looduslikud toidud, mis on abiks II tüübi diabeedi ravis: must tee, päike (D-vitamiin), kurkum, pähklid, rohelised lehtköögiviljad, õunaäädikas, kaneel, punased viinamarjad, brokoli, spinat, rohelised oad ja maasikad. 90% II tüübi diabeedi juhtudest on väga lihtsalt ravitavad, kui vähendada kõrge glükeemilise indeksiga toitude hulka ning suurendada kehalist koormust.
Allikad: One Radio Network, Guardian, Mercola - artikkel ilmus http://www.telegram.ee
No comments:
Post a Comment